Szkoła Podstawowa 273
Nasza szkoła
Kadra
Samorząd
Rada Rodziców
Biblioteka
Świetlica
Stołówka
Zajęcia pozalekcyjne
Wydarzenia
Strona główna

Wydarzenia - rok szkolny 2018/2019

"Uroczyste zakończenie roku szkolnego"

obrazek

19 czerwca uroczyście zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Tym razem, był szczególny - po raz pierwszy od wielu lat, żegnaliśmy Ósmoklasistów. Podczas uroczystości nie zabrakło łez wzruszenia, ale również szczerego płaczu ze śmiechu. Pani Dyrektor - Iwona Pyzowska i Pani Wicedyrektor Ewa Petrykowska wręczyły najlepszym uczniom nagrody i świadectwa z wyróżnieniem ...więcej"Podsumowania..."

obrazek

W ostatnim tygodniu kończącego się roku szkolnego 2018/2019 odbyły się apele podsumowujące osiągnięcia uczniów. Zostali oni wyróżnieni zarówno za udział w akcjach społecznych, np. zbiórce surowców wtórnych, jak i konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Wszystkie nagrody zasponsorowała Rada Rodziców - za co serdecznie dziękujemy! A nagrodzonym uczniom bardzo gratulujemy. ...więcej"Zabawa ósmoklasistów"

obrazek

14 czerwca uczniowie klasy ósmej pięknie zatańczonymm polonezem rozpoczęli ostatnią w naszej szkole zabawę. Wszyscy przejęci, w odświętnych strojach przed rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Po nagrodzonym gromkimi oklaskami pokazie młodzież bawiła się we własnym gronie w dyskotece i uczestniczyła we wspólnym poczęstunku ...więcej"Spotkania z muzyką"

obrazek

W ramach cyklu "Spotkania z muzyką" uczniowie naszej szkoły od września do czerwca uczestniczyli w koncertach edukacyjnych przygotowanych przez Filharmonię Narodową. Koncerty odbywały się w BOK-u przy ulicy Estrady. Tematyka tych muzycznych spotkań była bardzo różnorodna. Uczniowie mogli posłuchać m. in. współczesnej muzyki rozrywkowej, piosenek z popularnych filmów i musicali, muzyki klezmerskiej, jazzowej, słynnych duetów i tercetów operowych. Oprócz tego mieli okazją do obejrzenia np. dworskich tańców barokowych i zapoznania się z wieloma ciekawymi instrumentami."Lubię czytać - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa""Podziękowanie Radzie Rodziców"Proszę kliknąć w plakat, aby go powiększyć."Gratulujemy!!!"

obrazek

Cieszymy się, że uczennica klasy VIII zajęła III miejsce w XIII Warszawskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym "Multimedialna Matematyka". Patrycja zaprezentowała matematyczne treści o graniastosłupach korzystając z technologii informatycznej. Gratulujemy i życzymy sukcesów w nowej szkole ...więcej"Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020"


obrazek
Wiecej na stronie:
www.men.gov.pl/REKRUTACJA


Informator "Technika i branżowe szkoły.."


obrazek

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym informatorem "Technika i branżowe szkoły I stopnia Miasta Stołecznego Warszawy" na rok szkolny 2019/2020 ... więcejPoradnik "Jak mądrze wybierać i wspierać"


obrazek

Poradnik dla rodziców i kandydatów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 ... więcej"Nasze sukcesy"

obrazek

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w Dzielnicowym Konkursie "Bielańscy Mistrzowie Scratch'a". Celem konkursu było "napisanie programu" związanego z tematem "100 lat niepodległości Państwa Polskiego". Michalina - uczennica kl. VB zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej natomiast Julia - uczennica kl. VIIIA zajęła II miejsce w kategorii klas VII-VIII i III klasy gimnazjum. Młodym programistkom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów ... więcej"Suchy lód"

obrazek

30 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne "Suchy lód". W zajęciach uczestniczyły klasy młodsze. Uczniowie poznali tą niezwykłą substancję podczas ekscytujących eksperymentów, w których czynnie brali udział. W czasie zajęć było dużo śmiechu i zabawy - barwienie suchego lodu, tworzenie baniek, białego dymu, własnego slima ... więcej"Dzień z Książką"

obrazek

22 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole "Dzień z Książką" dla uczniów klasy 1a. Podczas tego spotkania dzieci wykonały bardzo ładne zakładki do książek oraz rozwiązywały zadania dotyczące znajomości literatury dziecięcej. Musiały między innymi podać prawidłowe tytuły baśni, na podstawie ilustracji odgadnąć postacie znane z bajek. Na zakończenie uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki. Następnie odbyło się w obecności Pani Dyrektor uroczyste pasowanie na czytelnika ... więcej"Podsumowanie Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka""

obrazek

Dnia 22 maja 2019 r. w siedzibie BOK przy ul. Goldoniego 1, odbyło się uroczyste podsumowanie Eliminacji Dzielnicowych 42 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka".Miło nam poinformować, że Krzysztof - uczeń klasy Vb - otrzymał wyróżnienie za piękną recytację wiersza J. Brzechwy pt. "Sum". Krzysiowi towarzyszyli Rodzice i Pani Dyrektor - Ewa Petrykowska. Serdecznie gratulujemy i wierzymy, że w przyszłym roku Krzysiu znowu wystąpi z tak wspaniałym rezultatem! ... więcej"Wycieczka klas drugich"

obrazek

W dniu 26 kwietnia klasy 2 pojechały na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Poznawaliśmy tam świat minionych pokoleń ukryty w chatach, młynach i szkole sprzed lat. Bardzo nas zaciekawiły proste, ręcznie wykonywane sprzęty i narzędzia. Ogromną przyjemność sprawiło nam ubicie w kierzance masła i potem zjedzenie go ze smakiem ze świeżym chlebem ... więcej"DREAM TEAM"

obrazek

Na przełomie marca i kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs Języka Angielskiego DREAM TEAM. Konkurs DREAM TEAM to konkurs drużynowy, przeznaczony dla uczniów klas 4 - 7. Do konkursu zgłosiło się dziewięć drużyn. W I etapie uczniowie rozwiązywali test z języka angielskiego z elementami wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych ... więcejNa niebiesko dla autyzmu"


obrazek

Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu, by pokazać swoje wsparcie dla osób z autyzmem uczniowie z Naszej szkoły ustawili się w literę A. Więcej informacji o autyzmie na stronie    www.synapsis.org.pl"Pierwszy Dzień Wiosny"

obrazek

21 marca to pierwszy dzień wiosny - dzień wagarowicza, ale czy warto wagarować? W naszej szkole nie! Przywitaliśmy godnie wiosnę i mamy nadzieję, że będzie z nami aż do lata. Uczniowie naszej szkoły tego dnia kosztowali pyszne grillowane kiełbaski przygotowane przez Pana Roberta, Panią Agnieszkę i Panią Magdę - DZIĘKUJEMY BYŁY PYSZNE! Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie wiosennego grilla ... więcej"Warszawska Syrenka - etap dzielnicowy"

obrazek

Dnia 22.03.2019r. odbyły się eliminacje dzielnicowe 42 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" na Bielanach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 1-3 Eryka, Marianna i Zuzanna a z klas 4-6 Krzysztof, Paulina oraz Natalia. Krzysztof z kl. 5a otrzymał wyróżnienie w konkursie. Gratulujemy! ... więcej"Rekolekcje wielkopostne"

obrazek

18 marca rozpoczęły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Przez dwa dni odbywały się w szkole, trzeciego dnia wybraliśmy się do Kościoła Matki Boskiej Królowej Meksyku w Laskach. Był to dla wszystkich uczestniczących w nich uczniów czas, by w skupieniu wysłuchać ciekawie prowadzonych nauk. Poświęcili go również modlitwie i refleksjom nad dobrymi uczynkami ... więcej"Bezpieczna woda"

obrazek

8.03. 2019 r. klasy drugie uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych "Bezpieczna woda". W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami obowiązującymi podczas przebywania w pobliżu akwenów wodnych i kąpieli oraz sposobach udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia były ciekawe i poszerzyły wiedzę dzieci ... więcej"Dzień Bezpiecznego Internetu 2019"

obrazek

Dnia 28.02.2019 r. zakończyliśmy udział w akcji "Dzień Bezpiecznego Internetu". W tym roku wszystkie działania skupiliśmy wokół hasła "Działajmy razem". We wszystkich klasach zostały przeprowadzone warszaty w oparciu o filmy, broszury i różnego rodzaju materiały edukacyjne. Klasy VII i VIII uczestniczyły w spotkaniu z policją. Uczniowie przygotowali prace plastyczne - plakaty, modele robotów i wirusów komputerowych. Zespół uczniów klasy VIII wziął udział w II Warszawskim Konkursie "Bezpieczni w Sieci" ... więcej"Warszawska Syrenka"

obrazek

Dnia 22.02.2019 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Spośród uczniów klas 0-3 do następnego etapu zaklasyfikowali się Eryka z kl. 3a, Marianna z kl. 3a oraz Zuzanna z kl. 2b a z klas 4-6 Krzysztof z kl. 5b, Paulina z kl.5b oraz Natalia z kl. 5b. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na etapie dzielnicowym ... więcej"Podsumowania"

obrazek

20 lutego odbyło się oficjalne podsumowanie I semestru roku szkolnego 2018/2019 w klasa IV-VI. Ogłoszono wyniki wielu konkursów, które odbyły się w ciągu ostatnich miesięcy, i nagrodzono zwycięzców. Odznaczeni zostali także uczniowie, którzy zebrali najwięcej makulatury, baterii i śmieci elektronicznych. Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, dziękujemy uczniom za aktywność i uczestnictwo w konkursach, a Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród... więcej"Z wizytą w Laskach"

obrazek

19 lutego klasy drugie wybrały się do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Zostały zaproszone na zajęcia edukacyjne, w czasie których poznawały trudności codziennego życia osób niewidomych. Stało się tak dzięki zadaniom, które uczniowie wykonywali z zasłoniętymi oczami. Drugoklasiści próbowali pisać i odczytywać wyrazy napisane pismem Braille'a i dowiedzieli się, dlaczego szkolny plecak osoby niewidomej mógłby być cięższy od ich własnego. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przybliżyli nam świat dzieci niewidomych ... więcej"Bal karnawałowy"

obrazek

Dnia 14 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla kl. I-III oraz dyskoteka dla klas IV-VIII. Prowadzący bal świetnie zabawiali pełnych energii, kolorowo przebranych uczniów. Sala gimnastyczna wyglądała fantastyczne, dzięki dekoracji przygotowanej przez Radę Rodziców. Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie wspaniałej imprezy... więcej"Mistrzostwo Dzielnicy Bielany w mini piłce siatkowej"


obrazek


W dniu 14.02.2019r. reprezentacja chłopców naszej szkoły w składzie Aleksander, Jakub, Bartosz, Mateusz, Tymoteusz, Oliwier, Jan, Piotr, Mateusz i Bartosz, wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w mini piłce siatkowej.
Najpierw były rozgrywane mecze grupowe, po których nasza drużyna przeszła do dalszych rozgrywek na drugim miejscu, W półfinale nasi uczniowie wygrali mecz z uczniami z SP nr 77 i zakwalifikowali się do ścisłego finału. Oprócz nas do finału dostały się szkoły SP nr 53 i SP nr 80. W finale obowiązywał system rozgrywek "każdy z każdym". Nasi uczniowie wygrali obydwa mecze i zostali Mistrzami Dzielnicy Bielany w mini piłce siatkowej. Trzymamy kciuki za naszych chłopców, ponieważ będą reprezentować Bielany podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w mini piłce siatkowej.
Powodzenia!!!"Lubię czytać - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa""Ozoboty"

obrazek

W związku z realizowaną innowacją pedagogiczną "Czytanie przez kodowanie" w okresie feryjnym w Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Estrady 112 odbyły się otwarte warsztaty z robotami. Ozoboty, roboty Mind i DOC godnie promowały naszą placówkę ... więcej"Podsumowanie 1 semestru"

obrazek

25 stycznia tuż przed feriami uczniowie klas 0-III zostali hojnie obdarowani przez Radę Rodziców. Tego dnia odbył się apel podsumowujący pracę w I semestrze roku szkolnego 2018/2019... więcej

"Mediateka"

obrazek

23 stycznia klasa 1A wybrała się na wycieczkę do bielańskiej Mediateki. Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w uroczystej gali rozdania "Warszawskich kart bibliotecznych". Atrakcją spotkania bielańskich pierwszaków był występ Pani Iluzjonistki... więcej
"Dzień Babci i Dziadka"

obrazek

W ramach współpracy z Filią Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Estrady 112 szkolny wolontariat zorganizował występ dla seniorów. Uczniowie naszej szkoły wspaniale wystąpili podczas koncertu "Każda Babcia nasza jest i Dziadek też". Wśród zaproszonych gości byli seniorzy z klubu "Uśmiech", którym serdecznie dziękujemy za przybycie ... więcej"Centrum Pieniądza "

obrazek

W dniu 22 stycznia klasa II b pojechała do Centrum Pieniądza na warsztatową lekcję "Pieniądze to nie wszystko." Zanim wynaleziono monety, funkcję pieniędzy spełniały inne przedmioty zwane płacidłami. Aby płacidło uznano za środek wymiany handlowej, musiało być cenne, trwałe, łatwe do przenoszenia, podzielne i rozpoznawalne ... więcej"Góra Grosza"

obrazek

W grudniu w naszej szkole uczestniczyliśmy w akcji "Góra Grosza". Jej corocznym celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom: uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły za pomoc. Do dnia 2 stycznia zebraliśmy aż 6 443 monety, czyli kwotę 264,87 zł ... więcej"Podziękowania"


obrazek"Gwiazda Betlejemska"

obrazek

Dnia 21 grudnia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia zostały wystawione jasełka pt "Gwiazda Betlejemska". W inscenizacji wzięli udział uczniowie klasy VIa - ekipa aktorska, uczniowie klas czwartych i piątych – chór kolędników oraz nasze małe "aniołki" z zerówki... więcej
"Warsztaty edukacyjne z doradztwa zawodowego"

obrazek

W grudniu wybrane klasy uczestniczyły w warsztatach z elementami doradztwa zawodowego. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie eksperymentują, budują i dociekają. Poznają prace związaną ze specjalistycznym sprzętem i akcesoriami ... więcej

"Spotkanie Świąteczne"

obrazek

12 grudnia uczniowie klas 0-III zaprosili swoich bliskich na "Spotkanie Świąteczne", podczas którego recytowali wiersze i śpiewali świąteczne piosenki. Zaproszeni goście mogli zakupić dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów i mile spędzić czas w kawiarence ... więcej"Godzina Kodowania"

obrazek

W dniach 3-9 grudnia włączyliśmy się w akcję The Hour of Code, organizowaną w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA). Jest to największa inicjatywa edukacyjna w historii, adresowana do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata ... więcej

obrazek


Gruźlica jest chorobą zakaźną wywołaną przez bakterię, czyli prątki (prątki Kocha) należące do Mycobacterium tuberculosis complex. Choroba rozwija się powoli, podstępnie (całe tygodnie a nawet miesišce), skąpoobjawowo. Do zakażenia dochodzi wskutek dostania się bakterii do dróg oddechowych wraz z wdychanym powietrzem ... więcej"Andrzejki"

obrazek

Wróżby, lanie wosku, ustawianie butów! Uczniowie klas 0-III pamiętali o andrzejkach! 30 listopada każda klasa brała udział w zabawach z przymrużeniem oka i ogromną dawką śmiechu w swoich salach. Podsumowaniem była wspólna zabawa taneczna w sali gimnastycznej. Dyskotekę poprowadził pan Szymon - fenomenalny tancerz i wulkan energii ... więcej"Literackie Bielany"

obrazek

23 listopada odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VIII "Literackie Bielany". Do etapu dzielnicowego zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły: Karolina i Krzysztof - kl.Vb oraz Mateusz - kl. VIIa. Rywalizowali z uczniami z dwunastu bielańskich szkół podstawowych ... więcej"List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci"

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oœwiatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych ...więcej
"Integracyjny Bal Andrzejkowy"

obrazek

23 listopada szkolni wolontariusze jak co roku otworzyli swoje serca na innych. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za udział w Andrzejkowym Balu dla niepełnosprawnych i ich rodzin, który odbył się w Domu Kultury przy ul. Andersena ... więcej

"Bóbr 2018"

obrazek

W dniach 14-16 listopada uczniowie klas II-VIII wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną ... więcej"PW - pomagamy rozwijać potencjał Juniorów"

obrazek

PW Junior pragnie pomóc uczniom w bardziej świadomym poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie "Kim chcę zostać?". PW Junior to Politechnika Warszawska w wersji dla nastolatków. Wszystko odbywa się prawie tak, jak na prawdziwej uczelni...więcej"Tydzień Niepodległości"

obrazek

Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną - obchodziliśmy bowiem historyczne wydarzenie - 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Wydarzenie skłoniło nas do licznych działań ... więcej
"Lubimy czytać"

obrazek

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie z klas 1-8 wykonali plakaty. Głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań, kreatywności oraz rozbudzanie wyobraźni uczniów. Uczniowie popisali się kreatywnością - wykonali swoje prace różnymi technikami plastycznymi ... więcej
"Dzień dyni"

obrazek

30 październia, z inicjatywy Samorządu Szkolnego, odbył się w naszej szkole Dzień Dyni. Zrobiło się pomarańczowo, bo założyliśmy ubrania w tym kolorze. Podczas przerwy śniadaniowej, zjedliśmy dyniowe ciasteczka i napiliśmy się soku pomarańczowego ... więcej
"Konkurs recytatorski"

obrazek

W dniu 27 X w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Piotra Skargi uczniowie: Anna z 2b, Kinga i Anna z 6a, oraz Krzysztof z 5b godnie reprezentowali naszą szkołę na XVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej "Usłysz Panie moje słowa" dla uczczenia 40 rocznicy Karola Wojtyły na Papieża ... więcej"Europejski Tydzień Kodowania"

obrazek

26.10.2018r. warsztatami z Robotyki dla klas 0 i 1a, które odbyły się w BOK-u przy ul. Estrady zakończyliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Klasy II-VIII kodowały między 6 a 21 października korzystając ze stron oferujących dzieciom możliwość nauki programowania ... więcej

"Czy pieniądzem może być wszystko?"

obrazek

25 października klasa 1a udała się na warsztaty "Czy pieniądzem może być wszystko?" do Centrum Pieniądza im. Sławomira Skrzypka przy Narodowym Banku Polskim. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się czym były płacidła, jakie przedmioty kiedyś były bardzo wartościowe oraz w jakich obszarach na świecie nimi handlowano ... więcej"Dzień soków"

obrazek

W dniu 23 października odbył się "Dzień soków". W tym dniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję spróbować soków owocowych, warzywno-owocowych oraz lemoniady. Zainteresowanie akcją było ogromne, na każdej przerwie ustawiały się kolejki do stoiska. ... więcej

"Ozoboty"

obrazek

22.10.2018r zerówkowicze oraz klasa 1a zapoznały się z robotami. Pan Jacek ze Stwowarzyszenia 2PINY przeprowadził warsztaty na których dzieci nauczyły się obsługiwać przyjazne Ozoboty. Poznały również możliwości robotów Mind, które zaprogramowane rysowały różne wzory i reagowały na głos ... więcej"Dzień Papieski"

obrazek

W 16 października odbył się Dzień Papieski. W tym szczególnym dniu wszystkie klasy wzięły udział w apelu poświęconym 40 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II. W trakcie całego dnia odbywały się konkursy wiedzy o Papieżu oraz degustacje ulubionych przez Papieża kremówek ... więcej"Basen"

obrazek

Od września 2018 roku klasy IIa I IIb w ramach zajęć wychowania fizycznego uczęszczają na basen. Dzięki instruktorom po dwóch miesiącach nauki dzieciaki pływają jak rybki ... więcej


"Ślubowanie"

obrazek

12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia". Na początku dzieci gromko odśpiewały hymn państwowy. Najważniejszym punktem ceremonii było złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły ... więcej
"Królowa Śniegu"

obrazek

W dniu 11.10.2018r. klasy IIa, IIb oraz IIIa były w Teatrze Syrena na przedstawieniu pt. "Królowa Śniegu". Jeden z najbardziej znanych utworów Andersena zilustrowany został muzyką Piotra Hertla i piosenkami Agnieszki Osieckiej ... więcej


"Mała Orkiestra Dni Naszych"

obrazek

W poniedziałek 1 października odbył się koncert edukacyjny dla klas 0-III o tematyce ekologicznej w wykonaniu zespołu muzycznego Mała Orkiestra Dni Naszych. A oto jeden z ich utworów "Mam zasady na odpady" ... więcej


"Europejski Dzień Języków Obcych"

obrazek

26 września korytarze szkolne zapełniły się przepięknymi plakatami poświęconymi krajom Europy. Prace te zostały wykonane przez naszych uczniów z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który rokrocznie obchodzimy w naszej szkole ... więcej


"Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne"

obrazek

W drugim semestrze 2017/2018 r. w naszej szkole był realizowany projekt w ramach XII edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Przedsięwzięcie finansowane przez Biuro Edukacji polegało na stworzeniu "Akademii pod Kasztanem". Teren wygospodarowany przy boiskach szkolnych stał się miejscem aktywnego spędzania czasu po lekcjach w przytulnej atmosferze, gdzie uczniowie porozumiewają się "językiem żyrafy". Dzieci poznają ten język podczas zajęć o komunikacji i empatii, gdzie prowadzący wykorzystają ćwiczenia bazujące na głównych założeniach metody Marshalla Rosenberga - Porozumienie bez Przemocy.
"Sprzątanie Świata"

obrazek

21 września 2018 r. uczniowie wszystkich klas sprzątając teren wokół szkoły włączyli się w akcję Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem "Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej". Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów ... więcej
"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

obrazek

20 września 2018 r. w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbył się w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania, podczas którego uczniowie klas 1-8 czytali wspólnie z wychowawcą wybraną literaturę dla dzieci i młodzieży. Celem akcji było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i kształtowanie nawyków sięgania po książkę ... więcej
"Upominki dla najmłodszych"

obrazek

Burmistrz Dzielnicy Bielany Pan Tomasz Mencina w dniu 4 września odwiedził naszą szkołę i wręczył dzieciom z oddziału przedszkolnego wyprawkę - "Szkolną paczkę przedszkolaczka", a uczniom klasy pierwszej piórnik z wyposażeniem. Dzieci były uradowane, gdy obejrzały zawartość otrzymanych prezentów ... więcej

"Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego."

obrazek

3 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie klas II-VIII spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych, natomiast uczniowie klasy I i dzieci z oddziału przedszkolnego przybyli wraz z rodzicami do sali gimnastycznej, w której serdecznie przywitały ich panie dyrektor Iwona Pyzowska i wicedyrektor Ewa Petrykowska ... więcej